MASZYNY TAPICERSKIE KALETNICZE KUŚNIERSKIE

Znaleziono 111 produktów.

Pokazano 1-15 z 111 produktów

Aktywne filtry

W przypadku obróbki skór naturalnych niezbędne okazują się specjalistyczne kuśnierskie maszyny do szycia. Są one odpowiednio przystosowane do tworzenia ze wspomnianego materiału wyrobów o konkretnych wymiarach, kształcie i wyglądzie. Dostarczamy tego typu sprzęt, który sprawdza się m.in. w tapicerstwie, ale też w branży odzieżowej i wielu innych. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi urządzeniami dostępnymi aktualnie w naszej szerokiej ofercie!

Jaką maszynę do szycia skór wybrać?

Charakterystyka opisywanego materiału różni się od parametrów typowych dzianin wykorzystywanych np. do szycia ubrań. Skóry naturalne, ale także filc czy skaj są dość grube, sztywne i tym samym trudniejsze w obróbce. Maszyna kaletnicza musi być do takiej eksploatacji dobrze przygotowana. Oznacza to konieczność wyboru modelu wyposażonego we wzmocnione komponenty. Transporter odpowiadający za przesuwanie surowca podczas jego obszywania powinien mieć zwiększoną liczbę ząbków. Do twardego materiału dobry będzie np. model cztero- lub nawet siedmiopunktowy.

Takie urządzenia jak maszyna kuśnierska muszą być ponadto wygodne w użytkowaniu – również przy obróbce problematycznej skóry naturalnej. Wpływ na to ma dostępność regulacji parametrów ściegu, a także docisku stopki. W tym zakresie warto postawić na sprzęt, który zagwarantuje spore możliwości w zakresie dopasowania go do indywidualnych preferencji. Należy również wziąć pod uwagę charakterystykę pracy, jaką wyróżnia się dana kaletnicza maszyna do szycia. Może być ona zarówno mechaniczna, jak i elektroniczna. Do drugiej grupy zaliczają się modele mające nawet kilkaset programów ściegowych, co nierzadko okazuje się istotne w kontekście profesjonalnego zastosowania np. w zakładzie krawieckim.

Dodatkowe maszyny przydatne przy obróbce skór

Do zmniejszania grubości skór naturalnych doskonale nadaje ścieniarka. Maszyny do szycia tapicerskie rzadko mają możliwość modyfikacji surowca pod tym kątem. Warto przemyśleć też zakup łaciarki. Opisywany sprzęt do twardych materiałów może być także używany do wykonania szwu brzegowego. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się lamownik. Każde z urządzeń mamy w ofercie – zapraszamy do zakupów!

Maszyny Tapicerskie, Kaletnicze, Kuśnierskie | Sklep Techmasz

Zarejestruj nowe konto

Czy masz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Resetuj hasło
close Koszyk